Sporta doma podľahla Viedni tesným výsledkom

Autor: sporta.sk, 15.08.2017

Muži Sporty majú za sebou už štrvý prípravný zápas. V stredu (9.8.) im sparing partnera na domácej palubovke robil rakúsky West Viedeň.

Aj v tomto zápase stále bolo cítiť, že je to prípravný zápas. Od úvodu zápasu začali lepšie hostia, keď viedli až do  13. minúty 5:6, kedy sa len na chvíľku do vedenia 7:6 dostala Sporta. Viedenčania však opäť otočili a získali polčasové vedenie 10:15. Sporta v druhom polčase začala stíhaciu jazdu, aby zmazala 5-gólové manko, čo sa jej podarilo v 18. minúte druhého dejstva, kedy dorovnala priebežný stav na 20:20. Od tohto momentu sa obe mužstvá doťahovali o jednogólové vedenie. Šťastnejším - víťazným tímom na konci duelu boli hostia z Viedne, ktorí porazili Sportu v pomere 24:25.
Alexander Kerič: “Dnes sa mi hralo dobre. Bol to pre nás - pre oba tímy náročný zápas, keď miestami sa hralo tvrdšie. Som však presvedčený, že môžeme hrať ešte lepšie."

HC SPORTA HLOHOVEC - WEST VIEDEŇ 24:25 (10:15)
Sporta: Pechy 1, Takáč 4, Laho, Rakús 1, Ševčík, Kerič, Mažár 2, Tschur 5/2, Zaťko 4/3, Cupara 3/1, Hirtl, Demko 1, Konečný, Hajko 3, Kašťák
Najlepší strelci West Viedeň: Frimmel 7/1, Fuchs, Föhrer, Jelinek, Kristiansson po 3,
Pok. hody: 7/6 - 3/2
Vylúčenia: 3 - 8, ČK Kristiansson za tri vylúčenia
Rozhodovali: V. Salvata, R. Sedláček, ml.