Sporta v Linzi ťahala za kratší koniec

Autor: sporta.sk, 15.08.2017

Zverenci Martina Liptáka vycestovali na svoj druhý zápas letnej prípravy do rakúskeho Linzu, kde podľahli domácemu tímu vysoko 34:24 po polčase 16:10.

V miestnej aréne to bol pre Sportu zápas, ktorý sa vyznačoval behavou hádzanou, v ktorom súper bol lepšie pripravený. Vychádzali mu rýchle kontry, na ktoré Sporta nedokázala reagovať. Počas celého duelu Hlohovčania ťahali za kratší koniec. Linz si už v 13. minúte vytvoril pohodlný štvorgólový náskok 8:4, ktorý zveľadili do polčasu 16:10. Sporta sa nedokázala dostať späť do zápasu ani v druhom dejstve. Nakoniec podľahla rakúskemu Linzu vysoko o 10 gólov 34:24. Za zmienku stojí fakt, že v dobrom svetle sa ukázali pred nadchádzajúcou sezónou mladíci v drese Sporty.

Martin Lipták, tréner HC Sporta Hlohovec: "Prvý vážnejší súper s patričnou kvalitou. O zápase rozhodli naše chyby v obrane, ktoré nás mrzia. Tá prehra v konečnom dôsledku nemusela byť až o 10 gólov. Sme na začiatku prípravy s loptami a bolo to cítiť v tomto zápase. Verím však, že sa to postupne vylepší."
Sportu čaká už vo štvrtok (3.8.) v poradí tretí prípravný duel na pôde súpera - vo Frýdku - Místku so začiatkom o 18:00 h.

HC LINZ AG - HC SPORTA HLOHOVEC 34:24 (16:10)

Sporta: Pechy 4, Laho, Rakús 3, Švčík, Kerič 1, Mažár 1, Tschur 4, Zaťko 3, Cupara 6, Šatura, Demko, Konečný, Hajko 2
Linz - najlepší strelci: Predragovic 10, Mijailovic 4, Ascher 4, Juric 3
Pok. hody: 4/1 - 4/2 Vulýčení: 5 - 6