Ženy na turnaji v Trenčíne druhé

Autor: sporta.sk, 28.08.2017

Tri týždne pred ostrým štartom novej hádzanrskej sezóny 1. ligy žien vycestovali ženy Sporty na prvý turnaj v rámci letnej prípravy. Okrem Hlohovca a domáceho HK AS Trenčín sa na 6. ročníku memoriála Ernesta Brosku predstavil ešte tím  z MOL ligy - nováčik HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou a tím z 1. ligy žien HC Tatran Stupava. Sporta vo svojom vôbec prvom zápase letnej prípravy a zároveň aj v prvom zápase na turnaji ťahala za kratší koniec proti domácemu Trenčínu a prehrala v pomere 29:27, napriek tomu, že v polčase Sporta viedla 12:13. V ďalšom dueli Sporta po dobrom výkone pokorila nováčika MOL ligy HK Sokol RMK Bánovce n. Bebravou 30:32, po polčase 14:17. V treťom dueli  boli ženy Sporty opäť úspešné a zvíťazili proti súperovi z 1. ligy - Stupavčankám 20:23, po polčase 7:12.

Sporta si po dvoch víťazstvách a jednej prehre odniesla z turnaja celkové druhé miesto a čerešničkou na torte bola trofej  pre najlepšiu strelkyňu turnaja Kristínu Kisovú s 19 gólmi. Na turnaji sa v drese Sporty predstavili: K. Kisová, D. Pavulíková, S. Sedláčková, S. Csáková, R. Krajčovičová, M. Luščonová, K. Majerská, pod trénerskou taktovkou  Ivana Dávidka, ktorý zhodnotil turnajové vystúpenie: "Turnaj dopadol nad očakávanie veľmi dobre. Konfrontovali sme sa s tímami MOL ligy a ukázali sme, že vieme s nimi držiať krok. Mali sme na turnaji k dispozícii užší kader, ale aj tak účinkovanie na turnaji dopadlo nad očakávanie, ktoré sme od neho čakali. Baby si zaslúžia pochvalu za prístup.”