handball club 1951

Rozhodovala efektivita, SPORTA podľahla Prešovu B

Autor: sporta.sk, 11.09.2017

V prvom domácom zápase aktuálneho ročníka SPORTA neuspela a podľahla Prešovu B. Rozhodujúcim faktorom bola úspešnosť streľby.

SPORTA – Prešov B 22:28 (11:16)

Rezerva Prešova prišla do Hlohovca posilnená aj o štyroch hráčov zo širšieho kádra A-mužstva a už po dvoch minútach vyhrávala 2:0, keď sa z krídla presadili Kríž a Majirský. SPORTE úvod vôbec nevyšiel, zahodila ďalšie dve šance, dokonca aj sedmičku a nevyužila ani presilovku. Až v polovici 8. minúte sa dočkala prvého gólu zásluhou Tschura – 1:4. Na začiatku 10. minúty tak bol tréner Lipták nútený zobrať si za stavu 1:6 time out. Tatran si naďalej udržiaval päťgólový náskok a tréner Lipták sa snažil hru svojho mužstva oživiť prestriedaním. Gól Juraja Urbana v 26. minúte znamenajúci stav 8:13, „vyhnal“ z brány Konečného, ktorého vystriedal Kašťák. SPORTA sa v závere polčasu snažila stiahnuť manko, ale do šatní sa išlo nakoniec za stavu 11:16.

Úvod druhého polčasu sa niesol v podobnom duchu, ako celý prvý a SPORTA sa márne snažila stiahnuť manko. Jej pokusy končili na výborne chytajúcom Brazhnikovi a všetko sa zmenilo až po druhom time oute trénera Liptáka. Mažár, Tschur a Zaťko využili dobrých zákrokov Konečného a znížili na 17:19. Prešovská rezerva si však rýchlo prinavrátila nazad vedenie – 18:22 a do domácej brány sa dostal aj tretí gólman Šatura. Hoci desať minút pred koncom bol rozdiel opäť iba dvojgólový, o čo sa podstrelom a po trháku opäť postaral Tschur – 20:22, vidinu bodov „Liptákovcom“ hostia vzali za necelé dve minúty – 20:25. Pohodlný náskok už si Tatran udržal a zvíťazili v Hlohovci 28:22

SPORTA: Péchy, Takáč 1, Kerić, Laho 3, Rakús 1, Ševčík, Demko, Mažár 4, Tschur 6, Zaťko 4/1, Cupara 2, Hirtl, Hajko 1. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov Prešova: J. Urban 6/1, A. Radčenko 5. Pred 230 divákmi rozhodovali Cipov a Klus. Vylúčení: 1 – 5, pok. hody: 4/1 – 2/1.