Sporta ide ďalej v pohári

20.09.2017

Dnes (20.9.) pokračoval Slovenský pohár osemfinálovými zápasmi. Želiezko v ohni mala aj Sporta, ktorá pricestovala na pôdu ambicióznej Stupavy s jasným cieľom. Potvrdiť rolu favorita a posúpiť do ďalších bojov. Liptákovej družine to na Záhorí vyšlo a už teraz sa tešia Liptákovi zverenci na ďalšieho pohárového súpera. Generálka na najbližší domáci duel SHE s MŠK P. Bystricou vyšla výborne. Čerešničkou na pomyslenej torte bol  strelecký zápis brankárskej opory Sporty Michala Konečného do siete Stupavy.

Skóre zápasu otvril domáci M. Rogoz v 2. minúte. Následne Sporta vyrovnala T. Tschurom a postupne sa dostala do vedenia. V 15. minúte bol priebežný stav 7:9 v prospech Sporty. Nepríjemný súper síce hrýzol, no Liptákovci udržali svoje polčasové vedenie 13:16. Druhé dejstvo začalo gólom T. Tschura na 13:17. Hlohovčania si svoj náskok strážili aj počas celého druhého polčasu a na začiatku 54. minúty sa Sporta utrhla a zvýšila svoje vedenie konečných 24:31.

Martin Lipták, tréner HC Sporta Hlohovec: "V tomto zápase si zahrali všetci, ktorí boli nominovaní. Bola to pre nás príprava na sobotný zápas Slovnaft Handball Extraligydoma proti P. Bystrici."

Samuel Mažár, spojka HC Sporta Hlohovec: "Zápas sme viac - menej brali ako prípravu na P. Bystricu. Samozrejme, postup nás teší. Zápas sme zvládli a celý čas sme vyhrávali. Nebyť našej nepresnej koncovky a technických chýb, záverečný gólový rozdiel by bol určite vyšší. Myslím si však na druhej strane, že domáci tím podal určite bojovný výkon."

HC TATRAN STUPAVA - HC SPORTA HLOHOVEC 24:31 (13:16)

Osemfinále Slovenského pohára (hralo sa na jeden zápas)

Sporta: L. Péchy 3, M. Hajko, A. Kerič 2, T. Laho 2, L. Rakús 2, T. Ševčík, R. Demko 1, M. Takáč 3, T. Tschur 12, F. Zaťko 2, D. Šatura, L. Hirtl, M.Konečný 1, S. Mažár 3          Najlpší strelci za Stupavu: M. Rogoz 5, D. Molnár,R. Draškovič, Ľ. Hepner, D. Rusnák po 3                                                                                                                                     Vylúčení: 6 - 3 Rozhodovali: A. Budzák, M. Záhradník. Pok. hody: 3/2 - 2/1. Diváci: 150