Sporta v Močenku víťazne

23.10.2017

Hlohovčanky priviezli z Močenku povinné dva  body a víťazstvo o 15 gólov. Síce do zápasu vstúpil  Močenok podstatne lepšie ako zverenky Ivana Dávidka. Domáci tím už v 4. minúte viedol hladko 3:0. Následne sa do streleckej listiny zapísali aj Hlohovčanky, ale dorovnať skóre sa im podarilo až v 17. minúte za stavu 7:7. Od tohto momentu Sporta prebrala iniciatívu, začali padať góly  a do konca polčasu už viedli Hlohovčanky na pôde Močenku 12:15. Druhý polčas bol už len v réžii Sporty. V 45. minúte to bolo presvedčivo o 8 gólov 16:24. Do konca duelu sa podarilo Sporte vedenie navýšiť až na rozdiel 15-ich gólov v pomere 20:35. Strelecky opäť dominovala v drese Sporty Z. Koníkova s 12 gólmi. Výborne jej sekundovali K. Kisová so 7 a N. Španihelová so 6 gólmi.
Ivan Dávidek, tréner HC Sporta Hlohovec: "Zahrali sme v obrane veľmi dobre. Spravili sme len málo technických chýb. Súpera sa nám podarilo zlomiť aj po kondičnej stránke a od polovice druhého polčasu sme mali navrch. Výsledok sa dostavil v podobe cenného víťazstva."
HK  JUNIOR MOČENOK - HC SPORTA HLOHOVEC 20:35 (12:15)
Sporta: K. Kisová 7, M. Žilková, K. Slamková 2, K. Krajinčáková, M. Janková 2, S. Sedláčková  K. Kašníková 3, S. Csáková, Z. Koníková 12/3, N. Španihelová 6, M. Luščonová 3, L. Dávidková, M. Slamková
Najlepšie streľkyne Močenku: D. Czuczorová 5, P. Dianová, L. Lencéšová, P. Bolfová po 3
Vylúčenia: 4 - 4
Pok. hody: 2/1 - 5/4
Rozhodovali: M. Veselka, J. Gabriš