Považská Bystrica vyradila Sportu z ďalších bojov v pohári

02.11.2017

V dohrávanom štvrťfinálovom dueli Slovenského pohára (v stredu 1.11.) na pôde P. Bystrice tím Martina Liptáka neuspel a tak končí v pohárovom ťažení po prehre 27:19 (14:9). Liptákovci do zápasu naskočili veľmi dobre. Najprv otvorili gólový účet zápasu a postupne viedli 0:1, 0:2, 1:3, resp. 2:4 v 8. minúte, ale to sa už postupne k slovu dostávali domáci. V 13. minúte už bolo skóre vyrovnané a začínalo sa odznova a bola to Sporta, ktorá sa musela doťahovať na Považanov. Tí sa dostávali do tempa i do postupného vedenia, výsledkom čoho bolo polčasové vedenie 14:9. Začiatok druhého dejstva opäť vyšiel lepšie Liptákovcom, presnými zásahmi znížili na 14:11, následne prišlo na strane Sporty dvojminútové vylúčenie, resp. štvorminútové vylúčenie na strane P. Bystrice. Sporta ešte stihla znížiť v presilovke na 14:12 a snažila sa dostať opäť do zápasu. Boli to však domáci, ktorí chytili opraty zápasu do svojich rúk a opätovne začali Sporte unikať. Stav skóre v 46. minúte zápasu bol už s rozdielom piatich gólov 19:14 v prospech domáceho MŠK. Nakoniec druhopolčasový gólový únik sa domácim mimoriadne vydaril a zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 27:19 (po polčase 14:9). Považská Bystrica vyradila Sportu z ďalších bojov v Slovenskom pohári. Hlohovčanov už v piatok (3.11.) čaká ďalší zápas 8. kola Slovnaft Handball Extraligy opäť vonku - tento raz na palubovke N. Zámkov.
MŠK P. BYSTRICA - HC SPORTA HLOHVEC 27:19 (14:9)
(štvrťfinále Slovenského pohára)
Sporta: L. Péchy 1, M. Takáč 1, T. Laho 4/2, L. Rakús, T. Ševčík 2, R. Demko 1, S. Mažár 6/1, T. Tschur 2, F. Zaťko 1, D. Šatura,  M. Konečný, M. Hajko 1, tréner - M. Lipták, vedúci - M. Voltmann
Najlepší strelci za P. Bystricu: R. Chudoba 6/1, Š. Macháč 5, S. Pupík 4
Vylúčenia: 3 - 3
Pok. hody: 3/1 - 3/3
Rozhodovali: B. Cipov, Z. Klus
Delegát: D. Barborík