V Topoľčanoch cez víkend úspešné len mladšie žiačky

06.11.2017

V sobotu (4.11.) hrali až tri tímy zo žiackych kategórií Sporty u súpera cez kopec v Topoľčanoch. V tamojšej hale si sily zmerali tímy mladších, starších žiakov a tím mladších žiačok. V zápasovom ťažení boli úspešné len zverenkyne trénera R. Madového st.. V prípade žiakov oba výbery Sporty ťahali za kratší koniec a výhry si pripísali domáce tímy HK Agro Topoľčany.

Pre dievčatá Sporty bol dôležitý vstup do zápasu. A ten im aj vyšiel, otvorili gólový účet zápasu a razom viedli 0:4. Domáce hráčky sa osmelili až 5. minúte prvým gólom. Zverenky trénera R. Madového st. si až do konca prvého polčasu udržiavali vedenie, aby v polčasie viedli 7:11. Vytrovili si tak priaznivú východiskovú situáciu do druhého dejstva. Vedenie nepustili z rúk a aj v druhom polčase dominovali. Zaslúžene vyhrali svoj zápas na pôde ŠKP Topoľčany v pomere 10:18. Strelecky sa mimoriadne darilo S. Spáčilovej a A. Petríkovej, ktoré spolu zaťažili konto súperiek až 17 gólmi.

ŠKP TOPOĽČANY - HC SPORTA HLOHOVEC 10:18 (7:10)
(mladšie žiačky)
Sporta: S. Matis, A. Petríková 7, S. Pustajová, A. Šerešová, E. Bendlová, E. Sopúchová 1, E. Páleniková, D. Malá, S. Spáčilová 10/2, N. Thótová, E. Kopálová, L. Voltmanová, tréner - R. Madový st., vedúci - P. Konečný
Najlepšie streľkyne za Topoľčany: E. Horková 5/1, L. Gogová 4
Vylúčenia: 2 - 1
Pok. hody: 4/1 - 2/2
Rozhodovali: D. Chudoba, J. Šmalo

Mladší Mažárovi chlapci začali na úvod zápasu dobre, s domácim tímom sa doťahovali o jeden gól až 11. minúty duelu. Potom väčšiu iniciatívu prevzali domáci Topoľčanci a do konca prvého polčasu odskočili Sporte na 3 góly v pomere 10:7. Sporta v druhom dejstve chcela zmazať manko troch gólov. Na dosah mala vyrovnaie v 36. minúte zápasu za stavu 12:11. Domáci tím však nepripustil drámu a začal sa postupne vzďaľovať Mažárovým chlapcom. Odskočili im až na päť gólov a zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 20:15.

HK AGRO TOPOĽČANY - HC SPORTA HLOHOVEC 20:15 (10:7)
(mladší žiaci)
Sporta: J. Jančovič, A. Čič 1, J. Vančo, S. Paloncy 2, J. Ďuriš, K. Čič 2, J. Grznár, M. Tvrdoň 4/1, O. Horniak, L. Kurinec 6, O. Kollár, , M. Frťala, Ľ. Gajarský, Š. Čič, tréner - S. Mažár, vedúci - S. Kováčik
Najlepší strelci za Topoľčany: R. Kubrický 12, P. Bačík 5
Vylúčenia: 0 - 0
Pok. hody: 0/0 - 1/1
Rozhodoval: P. Mihálik

Starši žiaci Sporty spolu s domácim tímom predviedli v prvom dejstve podobnú gólovú doťahovačku ako mladší žiaci. Na konci prvého dejstva sa ale z polovičného úspechu tešila Sporta, tá ho vyhrala len tesne v pomere 13:14. Aj v druhom dejstve pokračovala doťahovačka. Žiaľ len do 40. minúty a stavu 22:21. Záverečná dvadsaťminútovka bola v prospech domáceho tímu. Ten sa Sporte postupne vzďaľoval až na konečný rozdiel 6 gólov. Aj v tomto dueli zvíťazili domáci hráči nad Sportou - tento raz v pomere 35:29

HK AGRO TOPOĽČANY - HC SPORTA HLOHOVEC 35:29 (13:14)
(starší žiaci)
Sporta: R. Madový 6, A. Kurek 2, L. Mokrý 2, M. Královič, J. Brunčák 10/3, M. Ondrejička, P. Jano 2, M. Libant 1, P. Kollár, Š. Balko, tréner S. Mažár, vedúci - S. Kováčik
Najlepší strelci za Topoľčany: M. Matejovič 13/2, M. Gregorík 11
Vylúčenia: 2 - 3
Pok. hody: 5/4 - 4/3
Rozhodovali: P. Mihálik