SPORTA zdolala ŠKP a zabezpečila si účasť v prvej šesťke

Autor: Sporta.sk, 16.12.2017

V predposlednom tohtoročnom zápase si zverenci trénera Martina Liptáka zgustli na ŠKP Bratislava, keď o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase.

SPORTA – ŠKP Bratislava 35:23 (19:9)

Hostia začali lepšie, keď síce Konečný najskôr na sedmičke vychytal Siváka, ale na následnu dorážku už nestačil. SPORTA však veľmi rýchlo zvrátila stav na 3:1 po strelách Kývalu, Mažára a Tschura. „Liptákovci“ boli efektívnejší, navyše dobre zachytal Konečný, a tak v 10. minúte vyhrávali 8:4. V 12. minúte zaznamenal desiaty gól domácich Kývala – 10:5 a hostia brali time out. Nepomohlo a v 17. minúte si Zaťko z krídla vychutnal hosťujúceho gólmana a upravil už na rozdiel desiatich gólov – 15:5. Následne tréner Lipták prestriedal takmer kompletnú šesticu hráčov a do hry poslal mladú krv – Péchy, Demko, Rakús, Ševčík, Hajko. SPORTA si napriek tomu udržiavala desať a viacgólový náskok a do šatní sa išlo za stavu 19:9.

Po zmene strán ŠKP stiahol manko na 19:11, no následne zaznamenal dvadsiaty domáci gól Kývala – 20:11. V úvodnej desaťminútovke druhého polčasu však pribudli vrásky na tvári Martina Liptáka. Najskôr Mikuš vo výskoku „zrušil“ Kývalu, ktorý musel byť s poraneným kolenom vynesený z palubovky a o pár minút neskôr priľahol v páde členok Lahovi, ktorý sa taktiež musel porúčať z palubovky za pomoci spoluhráčov a lekára. SPORTA si desaťgólové vedenie udržiavala aj počas druhého dejstva a desať minút pred koncom sa postavil do domácej brány Šatura. V 53. minúte strelil tridsiaty gól domácich Péchy – 30:17. SPORTA nakoniec dokráčala k víťazstvu v pomere 35:23 a definitívne si zabezpečila účasť v prvej šesťke.

SPORTA: Konečný, Šatura – Péchy 3, Takáč 4, Kývala 7, Laho 4, Rakús 2, Ševčík 1/1, Demko 1, Mažár 6, Tschur 5/2, Zaťko 1, Hirtl, Hajko 1.

Najviac gólov ŠKP: Prokop 7/2. Pred 350 divákmi rozhodovali Cipov a Klus. Vylúčení: 2 – 3, pok. hody: 6/3 – 3/2.