SPORTA stíhaciu jazdu nezvladla, rozhodol prvý polčas

Autor: Sporta.sk, 19.12.2017

V poslednom zápase v tomto roku sa tréner Martin Lipták musel v derby proti Topoľčanom zaobísť bez dvojice zranených opôr – Tomáš Laho, Daniel Kývala. Hoci prvý menovaný bol aspoň na súpiske aj na lavičke, do zápasu pre zranenie nezasiahol.

SPORTA – Topoľčany (8:17)

Topoľčany začali lepšie, keď najskôr Cigáň z pravého krídla, po ňom Hlinka po chybe Mažára a nakoniec Kucher zo spojky nedali Konečnému šancu – 0:3. Až potom sa podarilo presadiť sa aj SPORTE zásluhou Rakúsa. To však bolo všetko, pretože výborne zachytal Agru Králik, hostia utiekli už na 1:6 a tréner Lipták bral v 7. minúte time out. SPORTA nevedela nájsť recept na výborne chytajúceho králika ani naďalej, hostia pôsobili živším dojmom a po dvadsiatich minútach už bolo 5:14. Tréner Lipták tak bol opäť donútení vziať si oddychový čas. Topoľčany si výbornou obranou a rýchlymi brejkami udržiavali pohodlné vedenie, SPORTE, a tak sa na polčasovú prestávku išlo za stavu 8:17.

V druhom dejstve tempo hry opadlo a v úvodnej desaťminútovke videli diváci iba päť gólov – 10:20. SPORTA sa snažila sťahovať manko, ale Topoľčany okamžite trestali každé zaváhanie, ako dvakrát po trhákoch Miženko. V 48. minúte sa „Liptákovci“ po peknej akcii krídel Zaťko – Ševčík, dotiahli na 17:23 a tréner hostí reagoval oddychovým časom. SPORTA sa však konečne začala strelecky presadzovať a v 53. minúte upravil Hajko podstrelom už na 21:25. V 58. minúte dokonca po zákroku Konečného znížil Tschur na 24:27, ale stíhaciu jazdu už SPORTA do bodového rezultátu nedotiahla – 24:29.

SPORTA: Konečný, Kašťák – Péchy 1, Takáč 1, Laho, Rakús 2, Ševčík 4, Demko 1, Mažár 10/1, Tschur 1, Zaťko, Hirtl, Hajko 4. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov Topoľčian: Cigáň 7, Michalka 7/1. Pred 350 divákmi rozhodovali Oťapka a Zubo. Vylúčení: 1 – 4, pok. hody: 3/1 – 1/1.