SPORTA remizovala so Zámkami, manko na Šaľu stiahla na 5 bodov

Autor: Sporta.sk, 03.02.2018

SPORTA – Nové Zámky 32:32 (18:14)

Aj v takto dôležitom zápase dal tréner Lipták šancu mladým puškám Rakúsovi a Hajkovi, ktorý ho rozhodne v prvom dejstve nesklamali. Po vyrovnaných úvodných minútach zavelil do útoku Zaťko – 2:1, ktorého ešte dvakrát napodobnil Tschur a keď uspel dvomi zákrokmi Konečný, bolo v 9. minúte 6:2. Po štvrťhodine viedla SPORTA už 10:4 a hoci sa N. Zámky tromi rýchlymi gólmi dotiahli na 10:7, taktovku zápasu držali v rukách stále „Liptákovci“. Udržiavali si pohodlný náskok a na polčasovú prestávku išli s vedením 18:14.

Úvod druhého polčasu bol dlho vyrovnaný a najmä hostia zo Zámkov vyzerali, že chytili do plachiet správny vietor. Našťastie, SPORTA dokázala vždy zakontrovať. V 42. minúte však Laho nevyužil trhák, hostia za to domácich potrestali Hricišonom, stiahli manko na dva góly (23:21) a tréner Lipták musel reagovať time outom. Nepomohlo, Hajko neprestrelil hradbu tiel, Hricišon upravil už na 23:22 a začala dráma. Zdalo sa, že zápas definitívne zlomil na domácu stranu v 54. minúte Tschur, ktorý upravil na rozdiel troch gólov - 31:28, ale N. zámky využili vylúčenie Laha a dotiahli sa opäť na rozdiel gólu - 31:30. V poslednej minúte zápasu najskôr Tymoschuk vyrovnal na 31:31, aby dvanásť sekúnd pred koncom Takáč predsa len strhol vedenie na stranu SPORTY.

Ibaže N. Zámky rýchlo zaútočili, ich útok bol zastavený a nasledovať mal deväťmetrový hod, ale Hricišon nezaváhal a okamžite vystrelil. Nakoľko však bol vo vnútri deviatky on, aj Minarovič, navyše strieľajúci hráč poskackával smerom dopredu, gól nemal platiť. Rozhodca ho však uznal a body sa delili – 32:32.

SPORTA: Konečný, Kašťák, Šatura – Péchy, Takáč 4, Paloncy, Laho 6/1, Rakús, Demko, Mažár 8/1, Tschur 6/2, Zaťko 5, Prikryl, Hajko 3. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov N. Zámkov: Hricišon 8, Parshutin 7. Pred 300 divákmi rozhodovali Haščík a Sivák. Vylúčení: 4 – 6, pok. hody: 4/4 – 2/1.