SPORTA siahala na Považí po bode

Autor: Sporta.sk, 22.02.2018

Považská Bystrica – SPORTA 29:27 (14:16)

Pupík otvoril skóre, no potom sa začali kopiť technické chyby, čo súper poľahky využíval a v 6. minúte viedla SPORTA 1:3. O dve minúty Bystričania znížili na 3:4, ale prišli zahodené šance a z protiútokov súper trestal – 3:7. Aj vďaka brankárovi Konečnému navýšili v 16. minúte 5:10. Domáca lavička si zobrala oddychový čas, ktorý pomohol. V bráne sa chytil Motlík, ktorý viacero striel vyrazil do žrdí, no občas bol bezmocný proti dorážkam, na ktoré spoluhráči nereagovali. Bystrický s Pupíkom v 20. minúte znížili na 7:10 a potom sa ukázal kanonier Chudoba, ktorý tromi gólmi v rade vyrovnal v 23. minúte na 10:10. SPORTA však v priebehu troch minút využila zahodené šance domácich a odskočila na 10:14. Od stavu 11:15 Bystričania pridali a Chudoba a dvakrát Jurák stiahli náskok súpera na 14:15. S. Mažár v posledných sekundách upravil na polčasových 14:16.

Po prestávke začal v domácej bráne čarovať Motlík, a len vďaka jemu bolo v 34. minút iba 14:17. Domáci znížili na 16:17 a za stavu 17:19 v 40. minúte Motlík chytil Zaťkovi sedmičku. Na pivote sa dal dôležité góly Š. Macháč, a keď sa pridal Vallo a Bystrický, v 50. minúte MŠK po dlhej dobe viedlol - 22:21. SPORTA trikrát vyrovnával a v 54. minúte bol stav 24:24 a naviac bol vylúčený Bystrický. Domáci hrali bez brankára a Vallo trafil presne – 25:24 a v 56. minúte z trháku Gardian so šťastím prekonal Konečného – 26:24. Takáč z uhla kontroval – 26:25, no Pupík a po ňom Bystrický a Jurák zvyšovali na 29:25. Vzápätí dostal za faul červenú kartu Laho, čo definitívne hostí pribrzdilo. V závere dosiahli ešte dva góly, no z víťazstva sa po výsledku 29:27 tešili Považania.

SPORTA: Konečný, Šatura - Takáč 6, Paloncy, Prikryl, Laho 3/2, Rakús 1, Ševčík, Demko, S. Mažár 5, Tschur 6, F. Zaťko 6, Hirtl, Hajko. Pred 300 divákmi rozhodovali Oťapka a Zubo. Vylúčení: 3 - 4, ČK: 58. Laho, pok. hody: 2/2 – 3/2.

FOTO a AUTOR: MYPOVAZSKA.SK