Dorastenencké tímy cez víkend len s jednou remízou

05.03.2018

V sobotu (3.3.) do kolotoča prvých dorastenenckých líg (chlapci aj dievčatá) naskočili všetky tri tímy Sporty a tím Šurian (mladšia dvojička dorasteniek k Sporte). V prípade chlapčenských výberov ich čakal náročný súper z Topoľčian. Dievčatá mali pred sebou tímy Nitry - v prípade mladších aktuálne druhý tím súťaže a v prípade starších len o jednu priečku lepší tím (na siedmom mieste) ako Sporta.
Chlapčenské výbery Sporty však podľahli svojmu súperovi. Starší nastúpili do zápasu veľmi dobre, v 11. minúte viedli 4:1. No od 18. minúty to boli hostia ktorý otočili skóre a polčas vyhrali 8:12. V druhom polčase Topoľčanci nepripustili zvrat v zápase a výsledok si postrážili až do konca duelu v pomere 22:25.
Mladší dorastenci Sporty vzdorovali svojmu súperovi až do 21. minúty, kedy sa Topoľčanci dostali do vedenia 8:12. Prvopolčasové dejstvo vyhrali mladíci z Topoľčian päťgólovým rozdielom 12:17. V rduhom polčase to boli hostia, ktorí mali stále navrh. Gólovo sa odpútali do konca zápasu až na rozdiel 7 gólov a zápas vyhrali v pomere 25:32.
Staršie dorastenky Sporty naskočili do zápasu veľmi dobre. Od úvodu viedli a súperky si držali na odstup v polčasovom rezultáte 19:17. Sporta si strážila náskok až do 49. menúty, kedy sa Nitre podarilo skóre dorovnať na 30:30. Od tohto momentu na každý strelený gól Sporty dokázala Nitra odpovedať tak isto gólom. No 13 sekúnd pred koncom duelu za stavu 34:34 Nitranky mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale to by museli byť na sedmičke úspešné. Stav skóre sa už nemenil a Sporta na domácej palubovke nakoniec remizovala s Nitrou 34:34.
Mladšie dorastenky zo Šurian nestačili na súperky z Nitry, ktoré vstúpili do zápasu veľmi dobre a už v polčase si vytvorili desaťgólový náskok v pomere 8:18. Zápas s prehľadom ukočírovali a konečný rezultát v prospech Nitry znel 21:33. Cenné víťazstvo hostiek momentálne znamená druhé miesto v súťaži - len o skóre za vedúcim Prešovom.

14. kolo / Prvá liga starších dorastencov
HC SPORTA HLOHOVEC - HK AGRO TOPOĽČANY 22:25 (8:12)
Sporta: V. Cvíčela 1, T. Dolník, M. Mareček 1, P. Pauk 1, J. Lutovský 1, T. Ševčík 7, R. Demko 1, P. Prikryl 9, F. Dolník 2, M. Paloncy, tréner- M. Múdry, vedúci tímu - R. Sedláček
Najlepší strelci za Topoľčany: M. Blaho 10, N. Babčan 4
Vylúčenia: 1 - 2, ČK M. Paloncy (Sporta)
Pok. hody: 2/2 - 3/2
Rozhodovali: Z. Oťapka, R. Zubo
Diváci: 30

14. kolo / Prvá liga mladších dorastencov
HC SPORTA HLOHOVEC - HK AGRO TOPOĽČANY 25:32 (12:17)
Sporta: M. Pereslény 1, M. Mareček 3, P. Pauk 5, J. Lutovský 1, T. Bogár 10, E. Holdoš, 4, A. Antala, D. Varga 1, A. Kubrovič, F. Dolník, L. Ľuba, tréner - M. Múdry, vedúci tímu - M. Ľuba
Najlepší strelci za Topoľčany: S. Babčan 7, S. Valent 6, M. M. Kober a K. Dúbravka po 5
Vylúčenia: 5 - 4
Pok. hody: 4/3 - 4/3