Liptákovi chlapci konečne víťazne

07.03.2018

Muži Sporty  majú za sebou nepriaznovú sériu zápasov prehier. Vytúžené víťazstvo prišlo v stredu (7.3.) na palubovke bratislavského ŠKP. To však neprišlo samo od seba a nerodilo sa ľahko. Zverenci kouča Hlohovca v zostave už aj opät s T. Lahom i dorastencami D. Aničom, P. Prikrylom a T. Ševčíkom prehrávali od úvodu zápasu vždy o jeden, resp. dva góly a to až do 26. minúty, kedy práve navrátilec (po skrátenom treste) T Laho vyrovnal na 10:10. Sporta však opäť inkasovala, no L. Rakús opäť vyrovnal a v zápätí S. Mažár dostal Sportu do vedenia, ktoré zároveň znamenlo prvopolčasové víťazstvo v pomere 11:12. Druhé dejstvo sa nieslo v doťahovaní a striedaní oboch tímov vo vedení. To im vydržalo až do 55. minúty, ale to už Liptákovci zverenci chytili opraty zápasu do svojich rúk. Postupne sa dostali do dvoj,  trojgólového, hneď aj do štvorgólového vedenia. Sporta viedla ale 25 sekúnd pred úplným koncom duelu už o päť gólov. No úplne posledné slovo mali domáci, ktorí B. Mikušom vôbec posledným gólom zápasu v čase 59:57 skorigovali na 25:29. Liptákovi chlapci si konečne pripísali cenné a zaslúžené víťazstvo.
ŠKP BRATISLAVA - HC SPORTA HLOHOVEC 25:29 (11:12)
Sporta: M. Takáč 5, D. Anič, P. Prikryl, T. Laho 7, L. Rakús 2, T. Ševčík, S. Mažár 8, T. Tschur 4, F. Zaťko 3, D. Šatura, L. Hirtl, M. Konečný, M. Hajko, tréner - M. Lipták, vedúci tímu - M. Voltmann
Najlepší strelci za Bratislavu: B. Mikuš a M. Lieskovský po 6, S. Janoška a J. Šulka po 5
Vylúčenia: 1 - 4
Pok. hody: 4/2 - 2/1
Rozhodovali: Z. Klus, B. Cipov
Delegátka: Z. Fülleová