SPORTA zdolala majstra! Tatran neuspel v Hlohovci ani druhýkrát v sezóne

Autor: Sporta.sk, 10.03.2018

Zverenci trénera Martina Liptáka sa opäť na majstra vytiahli a tentokrát ho zdolali.

SPORTA – Prešov 27:25 (14:13)

Majster od úvodu potvrdzoval v Hlohovci rolu favorita, keď po piatich minútach vyhrával 1:4. SPORTe robil problém útok na postavenú obranu, ale postupne sa rozbehla. Od stavu 3:6 ukázal svoje schopnosti Samuel Mažár, ktorý vyrovnal po dobrých zákrokoch Konečného na 6:6 a keď Takáč vystihol zlú rozohrávku, Hlohovec po štvrťhodine vyhrával 7:6. Keď opäť dvakrát dobre zasiahol Konečný, Mažár zo sedmičky, Laho z pivota a Takáč po náskoku z krídla zvýšili dali v 23. minúte už na 10:7. Ibaže Tatran ukázal svoju silu, rýchlosť a hlavne hráčsku vyspelosť a ešte do konca polčasu potrestal domáce chyby a otočil stav na 12:13. Posledné slovo však mali Zaťko s Takáčom, ktorí z krídel stanovili na polčasových 14:13.

Aj druhý polčas začal úspešným zákrokom Konečného, čo na opačnej strane využil Rakús – 15:13. SPORTA využila slabší úvod polčasu zo strany Tatrana a odskočila na 19:15, ibaže následne sa nedokázala gólovo presadiť päť minút a majster to veľmi rýchlo potrestal. Prešov navyše prišiel v 44. minúte o L. Urbana, ktorý videl červenú kartu po treťom vylúčení. Od tohto momentu sa mužstvá začali naťahovať o každý gól. Toto naťahovane trvalo až do poslednej minúty, kedy za stavu 26:25 premenil Mažár sedmičku a upravil na 27:25. Následný útok Tatrana zlikvidoval Konečný a SPORTA sa tak tešila z nečakaného, no zaslúženého triumfu nad Prešovom.

SPORTA: Konečný, Kašťák, Šatura – Péchy, Takáč 6, Anič, Laho 5, Rakús 3, Ševčík, Mažár 7/5, Tschur 3, Zaťko 3, Hirtl, Hajko. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov Prešova: Hrstka 8/5, Číp 5. Pred 250 divákmi rozhodovali Cipov a Klus. Vylúčení: 3 – 5, ČK: 44. L. Urban, pok. hody: 5/5 – 5/5.