Dorastenci doma proti Topoľčancom s dvomi prehrami

08.10.2018

Vo štvrtom kole prvej dorastenenckej ligy na domácej palubovke privítal Hlohovec atraktívneho súpera z Topoľčian. Tí v oboch prípadoch zaknihovali cenné a dôelžité víťazstvá.

Mladší dorastenci nestačili na rovensíkov z Topoľčian a na domácej palubovke im podľahli rozdielom 10 gólov. Hostia položili základ svojho úspechu už v prvom polčase, hoci ešte v 17. minúte to vyzeralo na tesno 10:11 pre Topoľčany. No potom už ovládli hru a do konca prvého polčasu si vytvorili sedemgólový náskok v pomere 15:22. Druhý polčas sa podarilo hosťom ešte viac gólovo odskočiť a tak si na pôde hlohovca zaknihovali víťazstvo a zatiaľ sú priebežne po štvrtom kole na prvom mieste. Sporta na deviatom.

HC SPORTA HLOHOVEC - HK AGRO TOPOĽČANY 29:39 (15:22) mladší dorastenci
Sporta: J. Brunčák, M. Pereslény 9, J. Antala 1, T. Jakubík 3, A. Kurek 3, L. Mokrý 2, R. Madový 7, Š. Balko, I. Slovák 4, M. Múdry - tréner, R. Sedláček st. - vedúci tímu
Najlepší strelci za Topoľčany: T. Smetánka 10, D. Rendek 8
Vylúčenia: 6 - 7
Pok. hody: 4/3 - 5/4
Rozhodovali: P. Haščík, Z. Oťapka
Diváci: 65

Sľubný začiatok starších dorastencov 5:1 v 8. minúte nestačil na úspecha a ani na dobrý výsledok proti Topoľčancom. Tí prebrali iniciatívu ešte do konca prvého polčasu a skóre stihli otočiť do 20. minúty, kedy už viedli v zápase 8:9. Prvopolčasové dejstvo vyhrali hostia 13:16. V druhom dejstve snaha o zvrat Hlohovcu nevyšla a v konečnom rezultáte Sporta podľahla Topoľčancom 26:32. Tí sa posunuli zatiaľ na tretie miesto a Hlohovec okupuje priebežne deviate miesto.

HC SPORTA HLOHOVEC - HK AGRO TOPOĽČANY 26:32 (13:16) starší dorastenci
Sporta: V. Cvíčela 2, A. Smetánka 5, M. Mareček, P. Pauk 2, J. Lutovský, T. Ševčík 1, T. Bogár 10, T. Dolník, , E. Holdoš 1, P. Prikryl 5, A. Antala, D. Varga, A. Kubrovič, L. Ľuba, D. Dlábik, M. Múdry - tréner
Najlepší strelci za Topoľčany: L. Sobota, J. Tóth, K. Filipeje, M. Blaho po 5
Vylúčenia: 4 - 6
Pok. hody: 5/3 - 3/3