V sobotu to bol boj s dramatickou zápletkou

10.09.2019

Po celkom dlhej odmlke sa v hlohovskej aréne opäť predstavil tím z Košíc. Iný tím, ako ho poznal a poslednýkrát v lige videl hlohovský fanúšik. Košičania – s novým názvom Košice Crows sem prišli posilnení takými esami v poli ako Patrik Hručšák, Vladimír Guzy, Matej Vernarský, Matúš Hriňák, Erik Ľoch či Alexander Ivanov. Navyše na trénerskej stoličke sa predstavila už legenda slovenskej hádzanej a kanonier slovenskej reprezentácie Radoslav Antl. Takže v sobotu sa bolo na čo tešiť.
Prvé dejstvo prinieslo skutočne vyrovnanú partiu. Ani jeden z tímov nemal šancu na únik. Oba tímy sa striedali vo vedení, no posledný, kto skóroval v prvom polčase bol M. Holdoš, ktorý vyrovnával na polčasových 14:14. Druhé dejstvo bolo predsa o čosi viac napínavé. Oba tímy chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu a najbližšie k tomu boli práve Lukačínovci, keď v 47. minúte viedli rozdielom štyroch gólov 24:20. To sa už viacerým zdalo, že víťazstvo je na dosah. No v krátkom slede prišla séria zaváhaní a opäť sa začínalo v 55. minúte zápasu odznovu za stavu 24:24.
Finále zápasu malo však dosť emotívnu a samozrejme aj dramatickú zápletku. Košice sa dostali do vedenie 24:25, domáci dorovnali, no hostia opäť viedli 25:26 a to už neostávalo veľa času na zvrat. Hlohovec ustál tlak, dokonca mal v poli o jedného hráča menej, na lavičke to vrelo, celým tímom lomcovali emócie i adrenalín. A Hlohovec opäť vyrovnal, k tomu mal pripravený útok, ktorý mohol znamenať víťazstvo. Hlohovčania sa však vlastnou vinou nedostali ani len k zakončeniu a tak prišla veľká šanca - protiútok Košíc. Len to by museli tri sekundy pred záverečným klaksónom prekonať gólmana Sporty Lukáša Gálika, ktorý vytiahol parádny zákrok, ktorý mal cenu jedného bodu – spravodlivého pre oba tímy. Sporta sa s košickými vranami rozišla teda spravodlivou remízou 26:26. Bol to však boj s dramatickou zápletkou.
Lukačínova družina je tak aj po druhom ťažkom zápase nezdolaná a najbližšie (sobota 14.9.) ich čaká ďalší nemenej zaujímavý duel. Tento raz na palubovke susedov cez kopec v Topoľčanoch.

web-clanok

HC SPORTA HLOHOVEC – KOŠICE CROWS 26:26 (14:14)
2. kolo Slovnaft Handball Extraligy

Lukáš Gálik, brankár HC Sporta Hlohovec:Košice sú veľmi skúsené družstvo. Celý zápas nás držali, aby sme nemohli hrať našu rýchlu hádzanú. Škoda, že sme v polovici druhého polčasu neudržali 4-gólový náskok. Ale nakoniec som rád, že sme opäť proti silnému súperovi ukázali, že hádzanú hrať vieme.“

Lukáš Péchy, krídlo HC Sporta Hlohovec: „Odohrali sme ďalší dobrý zápas. Od začiatku sme verili tomu, že môžeme vyhrať. Škoda toho nezvládnutého záveru. Koniec koncov môžeme byť radi aj za bod. Vďaka patrí Lukášovi Gálikovi, ktorý najmä v druhom polčase nás nie raz podržal. A na koniec vytiahol zákrok, ktorý má cenu jedného bodu.“

Patrik Voltmann, prezident HC Sporta Hlohovec: „Som rád, že Košice sú opäť na extraligovej mape. No sobotu k nám prišiel podľa môjho názoru jeden z najsilnejších tímov toho ročníka SHE. A keby mi niekto povedal ešte pred začiatkom sezóny, že po prvých dvoch zápasoch (so Šaľou a Košicami), budeme mať v tabuľke dva body, s tým, že ani raz neprehráme, tak mu neuverím. Nášmu mladému tímu nechýbala bojovnosť. Po tomto dueli sa teším aj z toho, že na našu hru sa dá pozerať a že dokáže baviť.“