Potlesk aj napriek prehre s majstrom (foto)

Autor: mskhlohovec.sk, 28.02.2011

Hádzanári MŠK Hlohovec zaknihovali v televíznej predohrávke 17. kola Extraligy v poradí už tretiu prehru na domácej palubovke, no táto strata proti Prešovu (25:30) ,vzhľadom na predvedený výkon, bolí najmenej.

MŠK - Tatran Prešov 25:30 (14:13)

Olejár, RafaelBočkay 5, Laho, Strapko, Štefanisko 2, Kasagranda, Trandžík 1, Cibulka 1, Vlčko 2, Peťko 1, Čermák 1, S. Mažár 6/2, F. Zaťko 6/1.

Najviac gólov súpera: Tumidalský 11/1, Sobol 7. Pred 300 divákmi rozhodovali Cipov a Pastierik, pok. hody: 5/3 - 4/1, vylúčení: 6 - 5.

V domácej rozlúčke s kalendárnym rokom hádzanári MŠK v súboji s lídrom tabuľky nesklamali. Napriek päťgólovej prehre, ktorá je podľa priebehu zápasu príliš krutá, nechali na palubovke srdce, bojovali a až do samotného záveru nedali superfavoritovi dýchať. Úvod ako aj celý priebeh prvého polčasu bol vzácne vyrovnaný. Hlohovčania prekvapili Tatran vysunutou obranou, eliminovali tvorcu hry Radčenka, aj ostrostrelca Kristopansa a skvele chytal Olejár (okrem iného aj tri sedmičky). V útoku zasa trpezlivo čakali na diery v obrane súpera, cez ktoré sa presadzovali predovšetkým Mažár a z rýchlych brejkov Zaťko. Hlohovčania dokonca v 25. min viedli 13:10, no skúsený súper napokon znížil polčasovú stratu na gól. Po obrátke bol stav vzácne vyrovnaný až do stavu 21:21, potom aj zásluhou presilovky a výborného Krúpu v bráne hostí prišla štvorgólová šnúra majstra (21:25), no MŠK duel nezabalil. Stihol znížiť na 25:27, získal možnosť hrať presilovku, Zaťko mal dokonca výhodu sedmičky, ale... Hostia napokon zápas ustáli, vydreli dva body, aj keď si Hlohovčania za výkon vyslúžili potlesk riedko zaplnených tribún.

Juraj Jurajov, tréner MŠK: „Podali sme slušný výkon, nebyť nepremenených šancí, mohol byť celkový výsledok ešte tesnejší. Po prestávke bolo náročné odolávať tlaku Tatrana, k dispozícii som mal prakticky len tri spojky, pretože Vlčko a Strapko sa v priebehu zápasu zranili. Čaká nás posledný duel v tomto kalendárnom roku, veľmi náročný zápas v Bratislave, ktorý bude úplne iný ako ten dnešný a naším cieľom je naplno bodovať.“