Škoda poľavenia v závere (foto)

Autor: mskhlohovec.sk, 27.02.2011

Zverenci trénera Jurajova si v sobotu 6. novembra pripísali tretie ligové víťazstvo v sezóne, keď zdolali bratislavských policajtov 31:27 a v tabuľke sa na nich bodovo dotiahli.

MŠK HLOHOVEC – ŠKP 31:27 (19:13)

MŠK: Olejár, Kaščák – Bočkay 2, Trandžík 1, Laho 1,  Štefanisko 1, Čermák, Kasagranda 1, Vlčko 4, Peťko, Mažár 5, Strapko, Rusnák 2, Zaťko 14/4.

Najviac gólov súpera: Kucharík 7/2, Volenticz a Slaninka po 5

Pred 600 divákmi rozhodovali Sabol a Daňo, pok. hody: 4/4 – 2/2, vylúčení: 7 – 7, ČK: Laho za tri vylúčenia.

Po vzore prvého vzájomného merania síl (30:30 v Bratislave) sa očakával vyrovnaný súboj aj v hale na Zábraní. Lenže MŠK sa od úvodných sekúnd zahryzol do svojho súpera, zabetónoval pred vlastnou šestkou a čakal na chyby. Tie zákonite prišli, pretože dôrazná vysunutá obrana domácich robila ŠKP veľké problémy, z čoho pramenili straty lôpt a presné zakončenie Vlčka a Zaťka po rýchlych protiútokoch – 6. minúta a 5:0. Hosťom nepomohol ani oddychový čas trénera Packu a keď v 11. minúte svietilo na ukazovateli skóre 11:4, policajti boli zrelí na uterák. Zápas však nezabalili, zásluhou Kucharíka a Volenticza dokonca znížili na trojgólový rozdiel. Záver polčasu (19:13) však znova prepásli, kedy sa popri dobre chytajúcom Olejárovi strelecky prezentoval najmä skvelý Zaťko a dobre mu sekundoval aj Mažár. Po obrátke sa oba tímy najprv na palubovke hľadali, prvý sa zobudil MŠK, ktorý v 38. minúte zvýšil na 21:14. Bratislavčania sa však nevzdávali, odďaľovali debakel a po viacerých zmätkoch v útoku a vylúčeniach Hlohovčanov dokonca znížili na 19:22. V tom čase sa zaskvel viacerými zásahmi Olejár, opäť zabrala obrana a strelecky exceloval Zaťko a v 53. minúte svietilo na ukazovateli skóre 30:22! To už žičliví diváci oslavovali tretie víťazstvo MŠK v tejto sezóne a mohlo byť aj vyššie – nebyť poľavenia v poslednej päťminútovke, ktorú domáci prehrali 1:5...

Juraj Jurajov, tréner MŠK: „Mali sme výborný úvod, hrali sme koncentrovane v obrane a využívali sme rýchle protiútoky. Na moment sme poľavili a to húževnatý a kvalitný súper, ktorým ŠKP určite je, hneď využil. Som rád, že sme zápas bez problémov doviedli do víťazného konca, škoda individuálnych chýb a menšej koncentrácie – víťazstvo mohlo byť aj presvedčivejšie. Najbližšie nás čaká duel v Nových Zámkoch, ktorým by sme radi vrátili požičané. Bude to ale nesmierne ťažké a náročné stretnutie.“