Povinné body, no mizerný výkon (foto)

Autor: mskhlohovec.sk, 01.03.2011

V 21. kole extraligy mužov zaknihovali Hlohovčania v derby zápase s Topoľčanmi siedme víťazstvo a keďže N. Zámky prehrali v Považskej Bystrici 29:33, bodovo sa v tabuľke dotiahli na štvrtý Štart.

MŠK – TOPOĽČANY 29:27 (12:10)

MŠK: Olejár, Kašták – Cibulka, Bočkay 7, Trandžík, Laho 6, Štefanisko, Miženko, Kasagranda, Čermák, Peťko 6, Strapko 3, Mažár 1, Zaťko 6/1

Najviac gólov súpera: Masaryk 6, Kopecký 6, Mokriš 5/2

Pred 450 divákmi rozhodovali Baďura a Ondogrecula, vylúčení: 1 – 3, pok. hody: 1/1 – 2/2.

Topoľčanci prišli do Hlohovca len s dvanástimi hráčmi a jasnou taktikou; hrať trpezlivo, neunáhliť sa a čo najviac domácim znepríjemniť život. Od úvodných minút osobne bránili Mažára a keďže Vlčko kvôli zraneniu chýbal, výrazne tým trpel pohyb a údernosť útoku MŠK. Domáci neustále viedli (6:3, 9:5, 10:6), ale nedarilo sa spojkám Strapkovi, respektíve Štefaniskovi, a práve ich góly chýbali k získaniu rozhodujúceho náskoku. Ešte šťastie, že sa strelecky zobudil krídelník Bočkay (do prestávky 6 gólov) a v bráne exceloval Olejár, no rozpaky z hry vicemajstra boli namieste. Gólový účet druhého polčasu otvoril v 33. minúte Peťko a zvýšil tak na 13:10. O štyri minúty bolo vďaka chybám v rozohrávke a nepremeneným šanciam MŠK dokonca vyrovnané 14:14, no a  herné trápenie pokračovalo až do samotného záveru. Zverenci trénera Jurajova síce opäť získali štvorgólový náskok 21:17, 23:19  zásluhou Peťka a Laha, no Topoľčanci sa nevzdávali a gólom Hanzela znížili v 58. minúte na 26:27. V samotnom závere rozhodla skúsenosť Zaťka, ktorý dvoma gólmi zachránil dôležité, ale hlavne vytrpené víťazstvo 29:27.