SPORTA zobrala bod Prešovu!

Autor: Sporta.sk, 15.11.2017

erenci trénera Matina Liptáka získali cenný bod proti favoritovi celej súťaže Tatranu Prešov.

SPORTA – Prešov 30:30 (16:18)

Favorizovaný Tatran nastúpil v Hlohovci iba dvadsať hodín po tom, ako ukončil zápas v SEHA lige proti Vojvodine Nový Sad, no svojho súpera zjavne podcenil. Napriek tomu bol od začiatku vo vedení a SPORTA bola tá, ktorá doťahovala. V 7. minúte Tatran odskočil na 3:5, ale „Liptákovci“ gólmi Mažára, Zaťka, znovu Mažára a Laha zo sedmičky otočili v 11. minúte na 7:5. V 13. minúte po góle Kývalu odskočila SPORTA dokonca na rozdiel troch gólov – 9:6, a keď niečo podobné zopakoval po trháku Zaťko (10:7), hostia brali v 17. minúte time out. Následne putoval na dve minúty Hirtl a Prešovčania počas presilovky dorovnali na 10:10, aby v 21. minúte Lapajne prienikom opäť strhol vedenie na stranu Tatrana – 10:11. Do 25. minúty sa mužstvá ešte naťahovali, ale následne Tatran odskočil na 12:15, no domáci zabojovali a na prestávku sa išlo za stavu 16:18.

Od úvodu druhého polčasu domáci doťahovali a 37. minúte sa im to podarilo po góle Zaťka, keď si z krídla zbehol na pivota – 20:20. Následne sa hrala vyrovnaná hádzaná a v dôležitých momentoch podržali svojich spoluhráčov brankári na oboch stranách, a tak bolo štvrťhodinu pred koncom stále všetko otvorené – 23:24. Následne bol ale vylúčený Hirtl, čo Tatran využil na odskočenie – 23:25, ale Zaťko z krídla a následne aj Laho, keď prekabátil rozohrávajúcich Prešovčanov z lavičky, vyrovnali na 25:25. Od tohto momentu sa oba tímy naťahovali o gól a nakoniec sa SPORTE podarilo obrať Tatran o prvé body v sezóne po remíze 30:30, hoci ešte desať sekúnd pred koncom bola v útoku a pri troche šťastia siahala po ešte väčšej senzácii.

SPORTA: Konečný, Kašťák, Šatura – Péchy, Takáč 2, Kývala 8, Laho 4/1, Rakús, Ševčík, Demko, Mažár 5/1, Tschur 4, Zaťko 7, Hirtl, Hajko. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov Prešova: Butorac 13/5, Hrstka 6. Pred 150 divákmi rozhodovali Haščík a Sivák. Vylúčení: 2 – 1, pok. hody: 2/2 – 5/5.