handball club 1951

Do 55.minúty to vyzeralo sľubne..

Do polčasu senzačne šokovala Sporta favorita na jeho pôde. V bráne Hlohovčanov čaroval fantastický Žernovič. V poli dobre zahrala dôrazná obrana, ktorá nepustila Prešovčanov prakticky k ničomu.  Rozvážnou hrou v útoku si hostia získavali postupne náskok (1:4, 3:7, 3:10, 5:13). V útoku sa darilo najmä dvom exprešovčanom P. Dudášovi a a A. Mazurovi. Absolutórium do prestávky si za výkon zaslúži celý tím. Prešov, ktorý do zápasu nastúpil bez zranených T. Mažára a M. Kopča, skúšal všetko možné a až na Kristopansa (4 góly zo 6) bol bezzubý. Po prestávke to Tatran nevzdal, vysunul obranu na Ďuriša, otupil útočné ostrie Sporty, no napriek tomu tá ešte v 49. minúte viedla 20:15! Čo sa však stalo v závere, ktorý prehrala 1:10, je takmer neuveriteľné. Technické chyby, nepresná streľba, nahromadené vylúčenia prísnych rozhodcov, posadili na koňa favorita, ktorý v 55. minúte vyrovnal na 21:21 a víťazstvo si už nenechal ujsť. Pre hostí to bola príliš krutá prehra po veľmi dobrom výkone, ktorý im dáva nádeje pred pohárovým víkendom proti dánskemu Aarhusu.

Tatran Prešov - SPORTA Hlohovec 25:21 (6:13)

Najlepší strelci Prešova: M. Urban 6, Kristopans 5, Antl 5/1. SPORTA: Žernovič, Olejár - Dudáš a Tallo po 4, Mazur 4/1, Miženko 3, Laho a Ďuriš po 2, Kasagranda a Szucs po 1, Mažár.  1630 divákov, rozhodovali Vydra a Černý, pok. hody 3/1 - 1/1, vylúčení 3:7.

Pok.hody: 2/1:1/1