24.kolo: Prehra o 10 gólov v Prešove

Autor: mskhlohovec.sk, 19.03.2011

Hádzanári MŠK Hlohovec prehrali v 24.kole extraligy na palubovke aktuálne vedúceho celku tabuľky Tratranu Prešov o 10 gólov (28:38).

Tatran Prešov - MŠK Hlohovec 38:28 (20:10)

Priebeh zápasu: 1:2 (6. min.), 5:4 (12. min.), 10:4 (17. min.), 17:8 (27. min.), polčas: 20:10, 24:14 (37. min.), 28:20 (46. min.), 34:25 (55. min.), konečný výsledok: 38:28.

Najviac gólov: Antl 10/3, Kristopans 7, T. Mažár 5 - Zaťko 9, Vlčko 8/1, Kasagranda a Laho po 5
Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčení: 7 - 6

Rozhodovali: Gábriš a Macko, 809 divákov

Duel 24. kola extraligy medzi majstrom, ktorý nastúpil v najsilnejšej zostave, a vicemajstrom (bez Strapka) z Hlohovca bol vyrovnaný do 12. minúty a stavu 5:4. Stačilo však pätnásť hluchých minút Hlohovčanov, keď nepremenili 5 vyložených šancí, stratili 6 lôpt v útoku a hrali štyrikrát v oslabení a bolo po nádejach (17:8). V týchto fázach sa po chybách v rozohrávke MŠK presadzoval z rýchlych protiútokov najmä Antl, ktorý „vyhnal“ z brány Olejára a postaral sa o rozhodujúci náskok. Krátko po obrátke síce Prešov zvýšil na 22:10, čakal sa debakel hostí, ale opak bol pravdou. Hlohovčania to nezabalili, bojovali ďalej a vyplatilo sa. Vďaka veľmi dobrému výkonu Kaščáka v bráne (po prestávke 11 zásahov), efektívnemu zakončeniu Vlčka (8 gólov z 10 pokusov), Laha či Kasagrandu so Zaťkom znížili v 46. minúte na 20:28. V závere duelu si Prešovčania udržali desaťgólové vedenie, ale nebyť spackaného prvého polčasu zo strany MŠK mohol byť vývoj zápasu oveľa dramatickejší. Prehra na východe však Hlohovčanom nepribuchla dvere v boji o play-off aj preto, že ich najväčší súper z Nových Zámkov prehral v Topoľčanoch prekvapujúco o päť gólov (34:39). Ďalšie prekvapenie 24. kola sa zrodilo v Bratislave, kde ŠKP zdolalo druhé Košice najtesnejším rozdielom (30:29).