Liptákovci potešili. Z ŠKP si vezú dva body za cenné víťazstvo

02.03.2019

Zápas v sobotu (02.03.) na horúcej pôde bol pre oba tímy dôležitý. Výhoda domáceho prostredia mala byť na strane bratislavského ŠKP. No boli to hostia, ktorí nielen lepšie vstúpili do zápasu, ale po prvých desiatich minútach už viedli 4:10. Vedenie si Liptákovci držali až do polčasovej prestávky 11:16. Prvé dejstvo teda patrilo hosťom. V tom druhom dejstve sa očakával tlak domácich. No zvrat v prospech nich sa nekonal, a to ani za stavu 17:19, resp. 18:20. Sporta domácich nepustila do ničoho vážnejšieho a prvolopčasový náskok potvridila celkovým triumfom v pomere 24:27. Liptákova družina si tak po minulotýždňovom domácom sklamaní s Modrou vezie cenné dva body z horúcej pôdu proti bratislavskému ŠKP. Okrem toho na víťazstve má svoj gólový podiel aj gólman Sporty L. Gálik, keď si na tohtosezónny gólový účet pripísal ďalšie dva góly. Tie streli dnes do siete Bratislavy.
ŠKP BRATISLAVA - HC SPORTA HLOHOVEC 24:27 (11:16)
Sporta: V. Cvíčela 2, L. Péchy 8, R. Sedláček, M. Paloncy, D. Kývala 7, M. Holdoš 2, T. Bogár 1, P. Prikryl 2, G. Papp 2, L. Gálik 2, M. Hajko 1, tréner - M. Lipták, vedúci tímu - M. Voltmann.
Najlepší strelci ŠKP: J. Prokop 8, M. Mikéci 7
Vylúčenia: 5 - 4
Pok. hody: 3/3 - 1/1
Rozhodovali: Z. Oťapka, R. Zubo / delegát: P. Dvorský