Finále SP: Tatran Prešov - MŠK Hlohovec 30:23

Prešov sa stal víťazom SP mužov 2010/2011

Zostavy a góly:
Prešov: Krupa, Popčák - Marušák, Michal Urban 3, D. Krok, Krištopans 3, Babjak 5, Radčenko 3, Tumidalský 1, Mikéci 2, Menkovič 2, Pekár 1, Antl 7/1, Dudáš 3

Hlohovec: Olejár, Kašťák - Bočkay 1, Trandžík 3, Salvata 2, Štefanisko 1, Miženko 1, Kasagranda 3, Čermák, Vlčko, Peťko 3, Strapko 1, S. Mažár 4/1, F. Zaťko 4
Pok. hody: 1/1 - 2/1, vylúčení: 4 - 7, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 500 divákov

Prešovčania ani raz nepustili svojho súpera do vedenia. Naopak, oni strelili hneď v úvode finále prvé dva góly a prevzali taktovku do svojich rúk. Potom zvýšili vedenie na 7:3, ale Hlohovčania nechceli boj o svoju prvú pohárovú trofej zabaliť už na začiatku. Postupne ukrajovali z náskoku Tatrana a v 18. min znížili na 7:8. Vyrovnať sa im však nepodarilo. Hráči Prešova v záverečných desiatich minútach I. polčasu zlepšili obranu a chyby súpera v útoku využívali na zvyšovanie svojho náskoku. Na polčasovú prestávku odchádzali za priaznivého stavu 13:8.

Po zmene strán bolo finále už jednoznačnou záležitosťou Šarišanov, ktorí po štvrťhodine hry v druhom dejstve vyhrávali už 24:13. Hlohovčanom sa v týchto fázach vôbec nedarila hra v ofenzíve, kde robili veľa chýb a prešovským hráčom umožňovali prechádzať do rýchlych kontier. Hráči Tatrana sa potom akoby uspokojili s vysokým vedením. Sedem minút nedokázali prekonať Kašťáka, ktorý v bránke MŠK vystriedal skúseného Olejára. Hlohovec päťgólovu šnúrou znížil v 51. min na 18:24. Po oddychovom čase Prešova sa jeho náskok ešte zmenšil, keď Miženko upravil v 55. min na 21:25. Zverenci trénera Trtíka však v závere drámu nepripustili a napokon zvíťazili s prehľadom 30:23.