Čierna séria pokračuje, z východu bez bodu

Sporta naďalej ťahá čiernu sériu. V Michalovciach prehrala už tretí extraligový zápas v slede a stále čaká na prvé tohtoročné súťažné víťazstvo.

Na Zemplíne to až do 32. minúty vyzeralo viac ako nádejne, Hlohovec  viedol takmer celý prvý polčas, na jeho hru sa dalo dívať aj prísnejšími očami. Za stavu 17:15 však Zaťko nepremenil sedmičku a následnú desaťminútovku prehral 0:8 – 17:23!!! Tréner Hudák bral oddychový čas, Sporta sa na chvíľu spamätala (21:23), ale päť minút pred koncom domáci rozhodli o prvom víťazstve  (26:21) nad svojím rivalom v tejto sezóne. Hlohovčania opäť  nepremenili tri sedmičky i viaceré šance, spojky okrem Mažára nezabrali a hoci brankári mali dovedna 16 zásahov (chytal najmä Žernovič), z východu sa vracajú naprázdno. V záverečnom zápase nadstavbovej časti sa predstavia v stredu 7. marca doma proti Košiciam.

Michalovce - SPORTA 29:24 (14:16)

SPORTA: Olejár, Žernovič – Mazur 3, Takáč, Majeerník, Szucs, Laho, Stachovič, Miženko, Dudáš 1, Kasagranda 3, Mažár 5/2, Zaťko 9/5, Tallo 2, Ďuriš 1. Pred 780 divákmi rozhodovali Klus a Klimko, vylúčení 6 – 8, ČK: Ďuriš za tri vylúčenia, pok. hody: 4/4 – 10/7.