Liptákova úspešná premiéra

Hádzanári Sporty Hlohovec vstúpili do play-off extraligy úspešne. V prvom štvrťfinálovom zápase zdolali nebezpečnú Považskú Bystricu vysoko a presvedčivo 34:23 a vedú na zápasy 1:0. Okrem výsledku potešil hlohovských priaznivcov aj bojovný, disciplinovaný výkon, pod ktorý sa podpísali predovšetkým hráči a možno aj prítomnosť nového trénera na lavičke Hlohovčanov Martina Liptáka. Jeho premiéra teda vyšla na jednotku. Séria pokračuje už v stredu 21. marca na Považí, v sobotu 24. marca je na programe tretí vzájomný zápas (oba o 18 h). Hrá sa na tri víťazstvá.

SPORTA – P. BYSTRICA 34:23 (17:10), na zápasy 1:0

SPORTA: Žernovič, Olejár – Mazur 6, Takáč 3, Szücs 2, Laho, Stachovič, Štefanisko, Miženko 1, Ďuriš 5, Kasagranda 1, Mažár 3, Zaťko 4/2, Dudáš 3, Tallo 6. Najviac gólov súpera: Martin Kozák 5/2,  Firit, Jozef Kozák a Michal Gardian po 4. Pred 750 divákmi rozhodovali Rudinský a Mandák, vylúčení 4 – 4 (navyše Laho ČK za tri vylúčenia), pok. hody 4/2 – 4/3.

Do 13. minúty a stavu 5:5 to bol úplne vyrovnaný zápas. Bojovný, úrovňou veľmi dobrý, v ktorom dominovali obrany na čele s brankármi. Potom Sporta využila viaceré nepresnosti Považanov v útoku, ešte viac zatiahla oponu v obrane a to, čo prešlo, likvidoval výborný Žernovič. V 21. minúte už svietilo na ukazovateli skóre 13:6, krátko predtým bral tréner hostí J. Kozák oddychový čas, no nepomohlo to. Strelecky sa zaskvel najmä Tallo, autor 5 gólov (z toho prvé štyri Sporty v zápase), v závere polčasu mu sekundoval Mazur, no pochvalu za výkon si zaslúži celý kolektív. Aj Laho, ktorý sa už v 25. minúte z ihriska porúčal za tri vylúčenia.

V úvode druhého dejstva to bola hádzaná trochu rozháraná, oba tímy zahodili po tri šance, no prvá sa upokojila Sporta. Žernovič opäť čaroval v bráne a z rýchlych kontier získal Hlohovec v 47. minúte až 13-gólový náskok (27:14). V závere zápasu dal tréner Lipták príležitosť aj ostatným hráčom z lavičky. Sporta tak získala v sérii prvé a úplne zaslúžené víťazstvo, ktoré sa zrodilo po kolektívnom, disciplinovanom a bojovnom výkone. Po dlhom čase diváci v hale v závere zápasu odmenili tím Hlohovca „standing ovation“.