Nádej zhasla po dvadsiatich minútach (foto)

Autor: mskhlohovec.sk, 15.02.2011

Hlohovčania sa napriek sľubnému výsledku z prvého zápasu (22:18) s Pohárom EHF lúčia už v prvom kole. Pražskej Dukle, ktorá v odvete v Novom Veselí zahrala výborne, uľahčili postup nepochopiteľným výkonom v prvom polčase, keď v 21. minúte prehrávali už 4:13!

Rozhodujúci náskok už zverenci trénera Pauzu nepustili z rúk a po víťazstve 32:23 nechali pred bránami druhého kola hlohovský MŠK.

DUKLA PRAHA – MŠK HLOHOVEC 32:23 (17:9)

DUKLA: Petržala, Rangl - Horák 4, Landa 3, Kern, Sviták 1, R. Mráz 1, Suchý, M. Kotrc 7, Š. Krupa 6/4, Kastner 6, Tesař, Lehocký 4, Šustek. Tréner: P. Pauza.

MŠK: Olejár, Rafael - Cibulka 1, Bočkay 2, Trandžík, Laho 2, Štefanisko 2, Kasagranda 1, Čermák, Vlčko 3, Peťko 4, Strapko 2, S. Mažár, F. Zaťko 6/2. Tréner J. Jurajov.

Pred 450 divákmi rozhodovali Riga a Thomassen (Belg), pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčení: 6 - 2, ČK: Štefanisko (MŠK) za hrubý faul. Priebeh: 1:1, 7:1, 9:3, 12:4, 15:6, 16:9, 19:11, 24:14, 29:19.

Keď v 6. minúte Strapko utešenou strelou vyrovnal na 1:1, nikomu ani vo sne nenapadlo, že na ďalší gól si MŠK počká do 12. minúty a to bude svietiť na ukazovateli skóre stav 7:1! Dukla napriek tomu, že nastúpila bez najlepšieho hráča Poláška, sa po nervóznom úvode zdravo zahryzla do svojho súpera. Skvele jej zachytal Petržala, do prestávky mal 60% úspešnosť, keď svojimi zásahmi „poslal“ na striedačku Kasagrandu, Laha, Strapka i Mažára. Navyše bol strojcom rýchlych protiútokov, po ktorých si Dukla vytvorila rozhodujúci náskok. Kým domáci hrali s nasadením – ako o život, navyše rýchlo a efektívne, MŠK sa celý prvý polčas trápil. Olejár s Rafaelom mali len tri úspešné zákroky v bráne, útočnej fáze chýbala myšlienka, údernosť i moment prekvapenia. V 18. minúte sa domáci dostali už do vedenia 12:3, potom síce presné zásahy Peťka udržiavali akú-takú šancu na zvrat (28. minúta a 8:15), ale ak sa aj naskytla príležitosť na zníženie náskoku, prišli naivné chyby – nepresné prihrávky, unáhlená streľba, útočné fauly...

Dukla možno sama prekvapená z vývoja zápasu pokračovala v nastúpenom trende aj po obrátke. Dvoma gólmi v slede upravila na 19:9 a hoci Hlohovčania evidentne pridali, strážila si bezpečný náskok. Svetlé momenty po obrátke predviedli Vlčko s Lahom, v závere sa strelecky prebudil aj Zaťko, no na výborne hrajúcu Duklu to tentoraz nestačilo. Najmä ak o šancu prežiť 1. kolo Pohára EHF začali Hlohovčania naozaj bojovať až v druhom polčase pri desaťgólovom manku...

Juraj Jurajov, tréner MŠK: „Zápas sme si prehrali v prvom polčase, v útoku sme boli pomalí, hrali sme kŕčovito, obrana dnes tiež nebola jednou z našich silných zbraní a za očakávaním zaostali aj brankári. Naša snaha o zvrat prišla neskoro, som sklamaný, hoci Dukla dnes predviedla veľmi kvalitný výkon.“

Patrik Voltmann, prezident MŠK: „Prvých katastrofálnych dvadsať minút mi pripomínalo záverečnú fázu ligovej predohrávky v Považskej Bystrici. Aj keď súper podal málo vídaný - výborný výkon, čo potvrdil po zápase aj športový riaditeľ Dukly, my sme prvú polovicu zápasu nezvládli. Keď sme sa prebudili, súper bol v „laufe“, hral v pohode, vychádzalo mu takmer všetko, no a vtedy sa desaťgólové manko ťažko doháňa...“