Proti Novým Zámkom zhasla nádej po prestávke (foto)

Autor: mskhlohovec.sk, 27.02.2011

Hádzanári MŠK Hlohovec neuspeli v televíznej  predohrávke 12. kole extraligy na pôde tradičného rivala z Nových Zámkov a v kvalitnom zápase prehrali o tri góly v pomere 25:28.

NOVÉ ZÁMKY – MŠK  28:25 (13:12)

MŠK: Olejár, Kašťák – Cibuľka, Bočkay 1, Trandžík 3, Štefanisko 1, Kasagranda 1, Čermák 1, Vlčko, Peťko, Strapko 4, Rusnák, S. Mažár 5, F. Zaťko 9/3. Najviac gólov súpera: Bakos 8/3, Szapu 6, Rábek 5. Pred 600 divákmi rozhodovali Brunovský a Čanda, pok. hody: 6/3 – 3/3, vylúčení: 4 – 5.

POK. HODY: 6/3 – 3/3. VYLÚČENÍ: 4 – 5. PRIEBEH: 1:3, 2:5, 7:7, 10:11, 15:12, 19:15, 19:17, 21:17, 21:20, 25:21, 28:23.

Aj keď sa očakával tradičný nápor domácich, v úvode zápasu prekvapil aktivitou MŠK. Vysunutá obrana robila Novozámčanom veľké problémy, strácali lopty, výborne chytal Olejár (okrem iného aj dve sedmičky), strelecky sa chytil Strapko, a tak Hlohovčania takmer celý prvý polčas viedli – 5:2, 7:4, 10:9. O osude zápasu mohli definitívne rozhodnúť, no v čase, keď sa lámalo skóre, nevyužil skvelé možnosti najmä Bočkay. V závere polčasu domáci využili početnú výhodu a zásluhou Rábeka išli do šatní s jednogólovým vedením. Po obrátke Štart zvýšil dôraz v obrane, medzi troma žrďami sa chytil Fabián, Hlohovčania mali veľmi nízku efektivitu streľby (do 45. min. len 28%), a tak v 47. minúte svietilo na ukazovateli skóre 21:17. MŠK sa však nevzdal, znížil na 20:21, dokonca mal šancu na vyrovnanie, ale pripravil sa oň technickou chybou. Divákmi hnaní domáci si už víťazstvo nenechali vziať a za stavu 27:22 oslavovali dôležité body. Hlohovčanom tak odveta za domácu prehru  (34:35)nevyšla, no  k bodom tentoraz boli blízko. Škoda, že nezopakovali výkon z prvého polčasu a k Zaťkovi a Mažárovi sa po prestávke nepridal aspoň Olejár. Nielen jeho zákroky, ale aj presná streľba Strapka či ďalších ostrých spojok plus premieňanie tutoviek chýbali k tomu, aby sa zrodilo prekvapenie. Najbližší extraligový zápas, opäť pred TV kamerami, odohrajú Hlohovčania už v piatok 19. novembra o 18 h proti Košiciam.

Patrik Voltmann, prezident MŠK: „Škoda, myslím si, že tento zápas bolo v našich silách vyhrať. Prekvapili sme súpera dobrou obranou, v úvode sme hrali zodpovedne, bojovne, efektívne, no nevydržali sme celý zápas. V niektorých momentoch bolo cítiť, že nám pokrivkáva organizácia hry, čo spôsobili zranenia Laha a Vlčka. Ideme ďalej, musíme sa sústrediť na najbližší zápas s Košicami.“