Ďalšie cenné body a postup v tabuľke (foto)

Autor: mskhlohovec.sk, 27.02.2011

Hádzanári MŠK Hlohovec zvíťazili v televíznom zápase 13. kola extraligy mužov nad 1. MHK Košice 30:28  a bodovo sa tak dotiahli na štvrtú Považskú Bystricu.

MŠK – KOŠICE 30:28 (16:11)

MŠK: Olejár, Kaščák – Bočkay 2, Laho 3, Trandžík 2, Vlčko 3, Peťko 2, Štefanisko 2, Čermák, Kasagranda 2, Strapko 4, Rusnák, Mažár 1/1, Zaťko 9/3. Najviac gólov súpera: Guzy 8/2, Jurko a Čorej po 3. Pred 450 divákmi rozhodovali Gábriš a Macko, vylúčení: 6 – 6, ČK: Čermák za tri vylúčenia, pok. hody: 6/4 – 2/2.

Hlohovčania mali opäť skvelý úvod. V 2. minúte síce prehrávali 1:2, no v nasledujúcej desaťminútovke súpera doslova prevalcovali a v 13. minúte svietilo na ukazovateli skóre 9:3. Košičania si v týchto fázach nevedeli poradiť s ich dôslednou vysunutou obranou, často chybovali v rozohrávke, nepresne strieľali, za čo ich najmä Zaťko (šesť gólov z prvých deviatich hlohovských) tvrdo trestal. Výborne mu sekundoval aj Strapko na spojke, no opäť prišli hluché chvíle Hlohovčanov a to skúsený súper na čele s výborným Guzym využil. V 20. minúte dokonca znížil na 9:10 a mohol aj vyrovnať, no domáci opäť preradili na vyššie obrátky a do šatní išli s pohodlným náskokom. Po prestávke Košičania pozornejšie strážili Zaťka i Strapka, v bráne sa chytil gólman Boháč, no Olejárovi sa prestalo dariť a vystriedal ho Kaščák. Domáci navyše zahodili štyri tutovky a dve sedmičky. Výsledkom toho bolo zníženie stavu na 15:16, no a v 42. minúte sa hostia po dlhých minútach znovu dostali do vedenia – 21:20. Záver opäť patril dôraznejšiemu, bojovnejšiemu i herne lepšiemu MŠK. Šnúrou troch gólov otočil na 23:21, v 53. minúte dokonca na 28:24. Lenže vzápätí prišlo tretie vylúčenie Čermáka, ktoré hostia náležite využili a o tri minúty neskôr bolo 28:27. Drámu odvrátili presné zásahy Trandžíka s Bočkayom a za stavu 30:27 už diváci tlieskali dôležitému víťazstvu Hlohovčanov.

Juraj Jurajov, tréner MŠK: „Tešia predovšetkým body za víťazstvo, tie sú najpodstatnejšie. Mali sme v zápase vydarené herné fázy, ale aj veľa výpadkov či individuálnych chýb. Obrana pracovala spoľahlivo, až na bránenie Guzyho, naopak Olejárovi sa tento raz veľmi nedarilo. V Košiciach pôsobil päť rokov, hráči ho poznajú. Ako ich Dušan vychytal v prvom zápase, tak  mu to teraz bývalí spoluhráči vrátili. Čakajú nás Topoľčany, ktoré sú pod vedením nového trénera naštartované, motivované, navyše podobne ako my so skalpom Košičanov. Bude to nesmierne náročný duel, ale náš cieľ je jasný.“