Prvý bod zachránil Mažár (foto)

Autor: mskhlohovec.sk, 26.02.2011

V 4. kole hádzanárskej extraligy sa konečne dočkali bodového zisku aj Hlohovčania. Bod za cennú remízu 30:30 zariadil v predposlednej sekunde Samuel Mažár, no MŠK malo napriek nepriaznivému vývoju v zápase blízko k obom bodom...

ŠKP BRATISLAVA – MŠK HLOHOVEC 30:30 (15:12)

MŠK: OIejár, Rafael – Bočkay, Trandžík 3, Laho 4, Štefanisko 1, Kasagranda 3, Čermák, Vlčko 5, Peťko 6, Strapko 1, Rusnák, Mažár 2, Zaťko 5/1. Tréner J. Jurajov.

Najviac gólov ŠKP: Mikuš 7, Berner, Kucharik a Slaninka po 5

Pred 300 divákmi rozhodovali Rudinský, Mandák, pok. hody: 2/1 -1/1, vylúčení: 4 – 9.

Priebeh: 1:1, 5:3, 6:5, 9:5, 10:9, 13:10, 14:12, 15:14, 18:17, 21:17, 21:22, 23:25, 28:28, 30:29.

V Bratislave sa odohrala hádzanárska dráma, v ktorej hernú kvalitu predčili nasadenie a individuálne výkony. Hlohovčania sa do prestávky nevedeli dostať do tempa, okrem stavu 1:1 v 2. minúte neustále doťahovali náskok domácich, ktorý v 18. minúte narástol na rozdiel štyroch gólov (9:5). Najmä v útoku sa MŠK trápil, okrem technických chýb zahadzoval šance ako na bežiacom páse. V 23. minúte za stavu 10:9 vylúčili  rozhodcovia Vlčka s Čermákom, v samotnom závere polčasu aj Mažára, čo bojovný súper využil na polčasové víťazstvo. Nebyť výborného Olejára mohlo byť ešte výraznejšie. Po obrátke zverenci trénera Jurajova evidentne ožili. Do útoku zavelil veľmi dobre hrajúci Peťko, ktorý v 41. minúte znížil na 17:18. Vyrovnanie mali vzápätí na ruke Kasagranda so Zaťkom, ale samostatné náskoky nepremenili. Nasledovalo opäť dvojnásobné vylúčenie Hlohovčanov, v následnej presilovke ŠKP strelil tri góly a zvýšil na 21:17. Vtedy tréner Jurajov zmenil taktiku, vysunul obranu, s ktorou si policajti nevedeli poradiť, opäť sa zaskvel výborný Olejár v bráne a päťgólovou šnúrou Hlohovčania otočili skóre – 49. min. a 21:22. O tri minúty neskôr, keď viedol MŠK už o dva góly (23:25), rozhodcovia opäť vylučovali na strane hostí (Vlčko) a ŠKP bol znova na koni (26:25). Od tohto stavu sa súperi ťahali o každý gól,  stav 26:26 a opäť vylúčenie, tentoraz ostrostrelca Peťka. Záver bol veľmi dramatický a vďaka rozhodcom aj nervózny. V poslednej minúte išli domáci zásluhou gólu Volenticsa v oslabení do vedenia 30:29, no pri dvojnásobnej presilovke napokon uhrali Hlohovčania bod, ktorý strelou v predposlednej sekunde zariadil Mažár. Rušno aj dusno bolo aj po záverečnom hvizde rozhodcovskej dvojice Rudinský – Manták z Nových Zámkov/resp. Palárikova...

Prezident MŠK Hlohovec Patrik Voltmann sa k duelu odmietol vyjadriť s odôvodnením, že MŠK Hlohovec poskytne k zápasu a najmä výkonu rozhodcovskej dvojice oficiálne stanovisko.