Príliš krutá prehra s majstrom (foto)

Autor: mskhlohovec.sk, 26.02.2011

Po prehre 20:28 a najmä mizernom výkone v 2. kole extraligy na pôde Považskej Bystrice nastúpili hádzanári MŠK Hlohovec na prvý domáci extraligový zápas v sezóne proti prešovskému Tatranu.

MŠK – PREŠOV 29:39 (16:17)

MŠK: Olejár, Rafael – Bočkay 3, Strapko 6, Štefanisko 2, Trandžík 2, Laho 2, Vlčko 6/2, Peťko 2, Kasagranda, Zaťko 5/2, Čermák, Mažár 1, Cibulka.

Najviac gólov Tatrana: Radčenko 8, Sobol 7, Antl 5/3

Pred 700 divákmi rozhodovali Cipov a Pastierik, vylúčení: 4 - 5, ČK: Zaťko,  pok. hody 5/4 – 4/4.

V prvom polčase videli diváci kvalitnú a dramatickú hádzanú a podiel na tom mal aj domáci tím. Tatran síce okrem stavu 0:1 v 2. minúte neustále viedol, ale Hlohovčania ho vďaka pestrej útočnej hre, streleckej pohotovosti Strapka, Zaťka a Vlčka, ale aj bojovnosti do väčšieho náskoku nepustili. Tesne pred   prestávkou za stavu 14:17 a dokonca pri oslabení MŠK dvoma peknými gólmi Zaťka znížil na 16:17 a po obrátke sa čakala dráma. Stačilo však úvodných desať minút druhého polčasu a Tatran rozhodol o zápase. Štyrikrát v slede ho podržal brankár, nasledovali rýchle protiútoky, proti ktorým bol aj veľmi dobre chytajúci Olejár bezmocný . V 50. minúte svietilo na ukazovateli skóre 27:32, ešte tlela šanca na slušný výsledok, ale záver zápas bol znovu v réžii majstra. Hlohovčania tak utrpeli druhú prehru v súťaži, tentoraz vhľadom na priebeh a vývoj zápasu až príliš krutú.

2. KOLO: P. BYSTRICA – MŠK 28:20 (12:9)

MŠK: Olejár, Rafael – Bočkay, Laho 2, Kasagranda 1, Vlčko 2/1, Peťko, Strapko 2, Mažár 4, Čermák, Pupík 3, Rusnák, Zaťko 4/1, Trandžík 2. Najviac gólov súpera: Vallo 7, Kozák 6, Adamčík 6/1. Pred 500 divákmi rozhodovali Brunovský, Čanda, vylúčení 5 – 5, pok. hody: 4/3 – 4/2.